Во домот на премиерот Заев паричката се паднала кај Господ

by fokus

Во домот на премиерот Зоран Заев паричката се паднала во Господ. Тој на фејсбук објави дека утринава бил на литургија во Водочки манастир, во Струмица.

-Овој празник потсетува да се подготвиме, да направиме место во нашите срца, да го исполниме со радост и љубов, зашто радоста е темел на духовниот живот. Христос се роди, напиша Заев.

 

Поврзани новости