Во 11 часот министрите од ДУИ ќе ги достават оставките до премиерот Димитриев

by Фокус 11:19
11:19
Министрите од ДУИ во Владата во 11 часот ги доставуваат оставките до премиерот Емил Димитриев, информираат од партијата на Ахмети.

– Не можеме во оваа држава само ДУИ да се грижи за нејзината иднина, институциите имаа обврска да покренат постапка за лицата што објавуваат приватни разговори, но останаа неми. Ова е првиот чекор за предупредување, не значи дека нема да одиме и чекор натаму – велат од ДУИ.

Повеќето од функционерите на ДУИ велат дека во текот на денот, партијата ќе ги образложи своите одлуки за излегување од владата.

Поврзани новости