ОМ на протест за ослободување на Љубе

by Фокус 10:58
10:58

Обединети за Македонија ги повикува сите граѓани, членови на политички партии, активисти да се приклучат на протестот во сабота, во 12 часот пред Министерството за Правда на протест за ослободување на Љубе Бошкоски.

„Стоп за тортурата, слобода за Љубе Бошкоски веднаш“, стои во повикот за протестот.

ОМ го повикува директорот на затворот Живко Пејковски да не биде соучесник во туртурата врз Бошкоски.

Поврзани новости