ВМРО-ДПМНЕ со автобуси од повеќе градови носи активисти пред ДИК

by fokus 00:41
00:41

Од повеќе градови пристигнуваат автобуси во Скопје, а потоа членовите на ВМРО-ДПМНЕ се движат кон Државната изборна комисија, објави А1Он. Се товарат луѓе од Велес и Штип кои тргнуваат за Скопје.

На социјалните мрежи се појави информација дека и од Битола во 23:30 тргнале автобуси од пред штабовите на ВМРО-ДПМНЕ.

- Advertisements -

 

Поврзани новости