ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ пуштија 2.000 затвореници и сега напаѓаат мажи, жени, деца

by Fokus

ВМРО-ДПМНЕ смета дека СДСМ ја загрозиле безбедноста на граѓаните со амнестија на над 2.000 затвореници, меѓу кои имало и осуденици за тешки кривични дела.

Според опозициската партија, за неполни 24 часа повторно некои повторно се вратиле на криминалот, а жртви биле невини граѓани.

„Нападнати се жени и мажи, разбојништва и кражби се вршени врз млади и врз стари. Жртвите се множат, а МВР не успева да ги заштити граѓаните“, реагира ВМРО-ДПМНЕ.

 

Поврзани новости