ВМРО-ДПМНЕ прави 16 милиони евра долг само во четири општини, обвинуваат од СДСМ

by Fokus

„Локалната власт на ВМРО-ДПМНЕ за речиси година и половина прави долг од над 16 милиони евра, во четири општини. обвинуваат од владејачката партија.

„Гази Баба ќе се задолжува со пет милиони, Аеродром со 5.4 милиони евра, Прилеп со пет милиони евра и општина Бутел со два милиони евра. Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ се покажаа како неспособни расипници, кои задолжуваат богати и финансиски стабилни општини, за да ги трошат парите на партиски вработувања и непродуктивни трошоци“, се наведува во партиското соопштение.

 

Поврзани новости