ВМРО-ДПМНЕ: Одлуката на Апелација за продолжување на притворот на Талески е диригирана

by Fokus

Од ВМРО-ДПМНЕ реагираа на одлуката на Апелација за продолжување на притворот на битолскиот градоначлник Владимир Талески, тврдејќи дека тоа е диригирана одлука на опозицискиот СДСМ.

Според битолскиот огранок на владејачката партија политички пресметки се прават на избори, а не преку судски процеси.

 

Поврзани новости