ВМРО-ДПМНЕ: Дали бизнисмени добија функции во владата за да ги враќаат кредитите на нивните компании?

by Фокус 11:52
11:52
Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев, во денешниот говор на парламентарната седница за интерпелација на владата поднесена од опозицијата, изјави дека фирми блиски до власта се вмешани во сериозни коруптивни дејанија.
-Вицепремиерот Кочо Анѓушев има кредитни побарувања од 25 милиони евра и за неполни три месеци негова компанија доби тендер од 3 и пол милиони евра. Дали може тука лежи прашањето зошто бизнисмени добиваат функции во владата? – праша Данев.

Поврзани новости