Влада: Заев и Анѓушев со семејствата се враќаат денеска од Грција

by fokus

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот Кочо Анѓушев викендот со своите семејства го поминаа во Грција, од каде ќе се вратат денеска, потврдуваат од Владата.

Вчера грчките медиуми го уловија Заев како плива во водите на Егејското море. Според радиото „Тесалоники“, Заев и Анѓушев со семејствата преноќија во еден од камповите на првиот крак на полуостровот, Касандра.

Поврзани новости