Вкупно седум лица повредени во напад со нож во Париз

by fokus 08:53
08:53

Вкупно седум лица се повредени, од кои четворица потешко, во напад со нож што синоќа се случил во Париз.

Напаѓачот, кој е упасен, бил вооружен со нож и метална шипка.

- Advertisements -

– Засега нема основи нападот да се окарактеризира како терористички, изјавил полициски претставник.

Според истиот извор, напаѓачот веројатно е Авганистанец, кој нападнал непознати на улица кусо време пред 23 часот во северниот дел на Париз.

Полицијата соопшти дека двајца од повредените се англиски туристи.

Поврзани новости