Викендов дожд, од понеделник и снег

by Fokus

Променливо облачно време ќе имаме и во наредните денови. За време на викендот ќе има повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Од понеделник се очекува заладување што ќе услови провејување на снег и во некои пониски
места. 

Поврзани новости