ВИДЕО Жена се расплака пред Кривичен суд: „Од чесен човек направивте криминалец“

by fokus 13:47
13:47

Пресудата во предметот „Тенк“ ги разгневи демонстрантите кои се собраа пред Кривичниот суд. Дел од нив својот гнев го истурија на полициските службеници. Неколку жени почнаа да се расправаат со нив, а една се расплака.

-Од чесен човек направивте криминалец – извикуваа демонстрантите.

- Advertisements -

Тие го сканидираат името на Никола Груевски кој е осуден на две години затвори.

Александар Тодески

Поврзани новости