(ВИДЕО) Земјотресот во Еквадор снимен за време на тв емисија

by Fokus

Камерите на локална телевизија го снимија земјотресот кој вчера после пладне го погоди Еквадор. Потресот се случи додека емисијата се емитувала во живот.

Еквадор вчера го погодија два земјотреси. Првиот потрес со магнитуда од 6,5, а другиот со 4,8.

Билансот на жртви засега е 14 лица, а најмалку 126 се повредени.

Поврзани новости