(Видео) Земјотресот од 7,7 степени снимен во јавување во живо, луѓето скокаа, а новинарот едвај издржа на нозе

by fokus

Новинар на агенцијата Демирорен Хабер Ајанси утрово известуваше од турскиот град Кахраманмарас за последиците разорниот земјотрес што го погоди југот на Турција и соседна Сирија, а за време на неговото вклучување во живо во програмата, се случи и вториот силен земјотрес со јачина од 7,7, степени по Рихтеровата скала.

Меѓу луѓето позади него завладеа паника, дел од нив скока од урнатините, а новинарот едвај успеа да остане на нозе.

Поврзани новости