(ВИДЕО) Вардар губи, ама дава евроголови во Лига Европа

by fokus 21:06
21:06

Македонскиот фудбалски шампион Вардар го доживеа и петтиот пораз од исто толку натпревари во Лига Европа, но повторно постигна еврогол. Вардар загуби од Зенит со 2-1, со прекрасниот погодок на Дејан Блажевски во судиското продолжение.

По изведениот корнер, Блажевски со волеј удар прецизно стрелаше од работ на шестнаесетникот.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

 

 

Поврзани новости