(ВИДЕО) Страшно невреме во Делчево, улиците се под вода!

by Fokus

Силно невреме проследено со дожд попладнево го погоди Делчево.

Според снимките до кои дојде „Фокус“, на улиците може да се забележат големи количини вода, кои предизвикаа застој во сообраќајот, многу подруми се поплавени, а земјоделски посеви уништени.

Поврзани новости