(ВИДЕО) Снимки од дрон: Не остана ништо

by Fokus

Бројот на загинатите во двата разорни земјотреси што го погоди јужниот дел на Турција и северозападна Сирија се искачи на повеќе од 4.300. Земјотресите оставија зад себе илјадници повредени луѓе, како и оние кои останаа без покрив над главата бидејќи цели станбени блокови се срамнети со земја. Огромната спасувачка операција се уште трае. Студеното време ги попречува спасувачите во потрагата по преживеани.

Поврзани новости