(Видео): Снимка од акцијата на МВР против криумчарите на мигранти

by Фокус

Од Министерството за внатрешни работи на нивниот јутјуб профил објавија видеоклип од полициската акција во Куманово за разбивање на криминална група која подолг период криумчарела мигранти.

Претходно полицијата имаше иста акција во селото Ваксинце за да открие криумчари кои барале откуп за мигранти. Акциите се последица на зголемениот број мигранти кои транзитираат низ државата на пат кон Европа.

Поврзани новости