ВИДЕО Шекеринска со лакт изнуди лајк од Димитров

by Фокус

За време на групното фотографирање со еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, министерката за одбрана Радмила Шеќеринска со благ удар со лакт го потсети министерот за надворешни работи Никола Димитров да крене палец, по иницијатива на Хан откако ЕУ донесе позитивна одлука за почеток на преговори на Македонија со ЕУ.

Поврзани новости