(ВИДЕО) Поради предизвик на ТикТок, момче во Белград скокнало од трамвај

by Фокус

Видеото во Србија ја вознемири јавноста бидејќи момче скокнало од трамвај во движење.

Момчето по скокот паѓа, но веднаш станува и нема повреди.

Сепак, снимката беше објавена на социјалните мрежи и предизвика бура од реакции поради подготвеноста на младите да прават непромислени и опасни работи поради „лајкови“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad_)

Поврзани новости