ВИДЕО Поплава и паднато дрво во Чаир

by fokus 12:46
12:46

Под вода се повеќе локации низ Скопје по краткотрајниот и пороен дожд, проследен со грмотевици. Граѓани на социјалните мрежи објавуваат во каква состојба се нивните улици.

Во Чаир, во близина на Јаја паша, дождот направи река по улицата, а од видеото е видливо дека е бутнато и дрво.

- Advertisements -

https://www.facebook.com/maja.kondeva/videos/2009926812353027/

Поврзани новости