Дрво падна врз автомобил во Карпош

by fokus 12:54
12:54

Невремето кое го зафати Скопје бутна дрво врз автомобил на улицата „Никола Тесла“ во општина Карпош, објави А1 он.

Невремето предизвика штета на повеќе локации низ градот, а дел од булеварите и улиците се под вода. Од УХМР претходно информира дека ветерот достигнувал повремено брзина и над 80 киломери на час.

- Advertisements -

 

Поврзани новости