Видео: Поддршка за обвинетите од 27 април со зурли и тапани

by fokus 11:40
11:40

Група граѓани денеска протестираа и дадоа поддршка за насилниците од насилствата во Собранието од 27 април минатата година.

Некои пак, со зурли и тапани ја загреаја атмосферата пред Кривичен суд.

- Advertisements -

Зурли и тапани на протестот пред кривичен

Пред Основниот суд Скопје 1 Скопје се оддржа мирен протест на роднините и приврзаниците на обвинетите за настаните во Собранието од 27 Април.На протестите имаше зурли и тапани, како и карактеристична патриотска иконографија.

Publiée par ЈанакиЗнае sur Mercredi 22 août 2018

ВИДЕО:ЈанакиЗнае

Поврзани новости