(ВИДЕО) По експлозија на гас се урна станбена зграда во Турција

by Fokus

Во Јозгат, централна Турција по експлозија на гас се урна станбена зграда.

Турските медиуми објавија дека екипите на Итната помош успеале да извлечат четири лица од урнатините.

Засега нема информации за жртви и сè уште не е позната точната причина за истекување на гасот.

Поврзани новости