(ВИДЕО) Песна за Талат Џафери: „Жива легенда, со Никола Груевски се судри“

by fokus

Претседателот на Собранието, Талат Џафери доби песна во која се опева неговото „јунаштво“ за судирот со поранешниот премиер Никола Груевски.

Песната се вика „Талат Џафери, жива легенда“, а ја изведува извесна Линда Морина.

Поврзани новости