Осомничениот Бојан Јовановски и обвинителката Вилма Русковска се сретнаа пред Судот додека таа даваше изјава за медиумите, а тој беше носен во притвор во Шутка. Во моментот кога Јованоски помина крај неа, искоментира „Зборувате лаги“.

Запрашана за коментар за ова, Русковска се пошегува со новинарите дека во тој момент зборувала и нивна колешка, па можеби коментарот се однесувал на неа.

ВИДЕО: ТВ 24

 

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.