(ВИДЕО) Јанева со капа и покриено лице спроведена во домашен притвор

by Fokus 18:03
18:03

Поранешната специјалната јавна обвинителка Катица Јанева пред само неколку минути од притворот во Шутка, беше спроведена во домашен притвор, објави ТВ 21.

- Advertising -

Катица Јанева излезе од "Шутка", ќе биде во куќен притвор

Катица Јанева излезе од "Шутка", ќе биде во куќен притвор

Publiée par TV21 sur Mardi 19 novembre 2019

Таа е третоосомничена во случајот „Рекет“, а денеска Апелација донесе одлука да и биде укинат притворот и заеменет со куќен притвор.

Поврзани новости