(ВИДЕО) Инцидент на протестите: „За вас само Израел“

by fokus 18:30
18:30

На денешната блокада на крстосницата кај Соборниот храм, која беше дел од Шарената револуција, се појави лице на мотор кое почна да ги пцуе демонстрантите. Дојде и до мал судир, а на крај провокаторот си замина. Додека заминуваше на граѓаните кои протестираат им порача: „За вас само Израел“.

 

Поврзани новости