(ВИДЕО) Хаос на дербито: „Чкембари“ со факели кон публиката, Комити влегоа на терен

by Fokus

Со самото доаѓање на Чкембарите во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје стигнаа и првите инциденти во вечното дерби. Навивачите на битолскиот клуб по самото влегување почнаа да фрлаат факели кон публиката, по што беа испровоцирани Комитите кои упаднаа на теренот и возвратија со фрлање на предмети кон битолските навивачи, пренесува Екипа.

Полицијата лошо реагираше и додека влезе да ја среди ситуацијата беше предоцна.

Поврзани новости