Видео: Градоначалникот Трајановски исвиркан во Сингелиќ

by Fokus

Градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски, при синоќешната посета на реонот во Сингелиќ и Стајковци, каде што беше на терен да изврши увид од поплавите, беше исвиркан од страна на локалното население, објави Алсат.

На денешната вонредна седница на Советот на град Скопје, Трајановски давајќи отчет за синоќешната акција, рече дека поради блокадите во сообраќајот и непроодната ситуација на терен, тој заедно со единици на МВР и арммијата стигнал во Сингелиќ околу 21 часот, а до 4 наутро бил со жителите во регионот на општина Гази Баба и селата под Скопска Црна гора.


Видео: Алсат

Поврзани новости