(ВИДЕО) Глумецот Ким Џонг-ун: Сними филм како лансира ракета

by fokus

Лидерот на Северна Кореја сними краток филм во која главната улога е тој. Во краткото видео е прикажано како Ким Џонг-ун дава наредба да биде лансирана балистичка ракета.

Филмот беше емитуван на државната телевизија на Северна Кореја. Драматичното видео прикажува како генералите одбројуваат од 10 и ја лансираат ракетата.

Поврзани новости