(ВИДЕО) Фронтменот на Deep Purple лично ги покани македонските фанови на концертот во Скопје

by fokus 12:15
12:15

Легендарниот фронтмен на Deep Purple, Ian Gillan, лично ги покани македонските фанови на концертот што ќе го одржи на 5-ти ноември во Скопје, придржуван од бендот на Don Airey и Македонската Филхармонија.

Поврзани новости