(ВИДЕО) Евра врз Талески на сред прес конференција со министерот

by Фокус

Битолчани со герила акција му го расипаа пресот на градоначалникот на Битола, Владимир Талески. Додека тој заедно со министерот Мисајловски промовираше изградба на пат, група граѓани почнаа врз него да фрлаат банкноти со неговиот лик и сума од 360.000 евра.

Граѓаните носеа и транспарент на кој пишуваше „Честито аболиција“.  Истата група и синоќа го чекаше Талески пред Центарот за култура во Битола каде се одржуваше Фестивалот за монодрама, но градоначалникот тогаш успеа да им избега.

На Фејсбук страницата „Битолско Движење“ беше објавено видео од настанот.

 

Поврзани новости