(ВИДЕО) Доживотна суспензија за албански кошаркар кој крвнички претепа судија на меч!

by fokus 16:45
16:45

Кошаркарот на Тирана, Бруно Делиу заработи доживотна суспензија од Кошаркарскот сојуз на Албанија, откако претепа судија за време на натпревар.

- Advertising -

Откако судијата падна како покосен од ударите со тупаници од Велиу, тој продолжи да го тепа главниот арнбитар.

Покрај казната од Кошаркарскиот сојуз на Албанија, Делиу може да добие и затворска казна поради физички напад.

Поврзани новости