ВИДЕО: Џафери побара обезбедувањето да го тргне Ѓорчев од говорнца

by Fokus 13:59
13:59

Пратеникот Влатко Ѓорчев, зеде збор без одобрение на спикерот Талат Џафери, а по обидот да биде отстранет од говорницата, некои пратеници од ВМРО-ДПМНЕ застаснаа во негова одбрана.

Спикерот Џафери ја прекина седницата.

- Advertisements -

Фото: А1он

Поврзани новости