(ВИДЕО) Џабазов со уникатна честитка за Илинден: Македонијо, дај прибери се!

by Fokus 13:04
13:04

Македонија денеска го слави Илинден, а на повеќе места низ државава се одржуваат културни манифестации, со цел да се долови духот на револуционерното време и борбата за слобода.

Македонскиот шоумен, Игор Џамбазов, на свој, уникатен начин преку песна го честиташе празникот на Македонците.

- Advertisements -

https://www.instagram.com/p/B0p6N_fHarp/

Поврзани новости