ВИДЕО Атиџе на црвениот тепих: Се надевам на еден оскар

by Fokus 02:05
02:05

Главниот јунак во филмот Медена земја Атиџе Муратова се снаоѓа одлично во Холивуд.

Таа облечена во традиционална облека без трема или други проблеми во комуникацијата дава интервјуа за заинтересираните медиуми.

- Advertising -

Во случајов неколку турски телевизии за кои на турски јазик дава објаснување за филмот и за Македонија.

Во дел од интервјуто таа вели дека се надева на оскар.

Поврзани новости