Вангеловски: Гласот во „бомбите“ е мој

by fokus

Новиот претседател на врховниот суд Јово Вангеловски во ексклузивно интервју за Телевизија 24 ја призна автентичноста на бомбите каде што се појавува неговиот глас.

-Мојот разговор со Јанакиевски е веродостоен- вели Вангеловски.

Тој најави коректен пристап во соработката со Катица Јанева. Прашан за кумството со Трајко Велјановскипак, Вангеловски вели:Можам и вам да ви бидам  кум ако сакате, важна е професионалноста.

Целото интервју погледнете го тука.

Поврзани новости