Утринска магла, променливо облачно и слаб ветер

by Fokus

Наутро наместа со појава на магла, во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 10 до 13 степени.

Во Скопје наутро со појава на магла, а преку денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 12 степени.

Во текот на оваа седмица ќе се задржи променливо облачно време, наутро наместа со појава на магла. Ќе дува претежно јужен ветер, а утринските температури насекаде ќе се задржат позитивни. За време на викендот се очекуваат врнежи од дожд, соопшти УХМР.

Поврзани новости