Утре ќе се вакцинираат Битиќи, Димитров, Маричиќ, Бесими, Бектеши и Милевски

by fokus 22:20
22:20

Утре на пунктот во спортската сала „Борис Трајковски“ ќе се вакцинираат повеќе членови на Владата, меѓу кои вицепремиерите Фатмир Битиќи и Никола Димтиров и министрите Бојан Маричиќ, Фатмир Бесими, Крешник Бектеши и Горан Милевски.

Досега, се вакцинираа премиерот Зоран Заев, министерот за здравство Венко Филипче, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, министерката за одбрана Радмила Шекеринска…

- Advertisements -

Исто така, пред неколку недели беа вакцинирани и членовите на македонското Собрание, како и повеќе градоначалници.

Поврзани новости