Утре без вода жителите на Припор

by Fokus 01:33
01:33

Од Водовод и канализација информираат дека прекинато водоснабдување ќе имаат жителите на Припор.

„Ве известуваме дека на ден (Недела) 17.06.2018г. поради  уличен дефект ф-200. На улица „Христо Татарчев бр.14 -66 кај Теферич прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците  во населба ( Припор втора зона )  од  09:00 часот до санирање на дефектот – се наведува во соопштението од комуналното претпријатие.

- Advertisements -

Поврзани новости