Утре без вода корисниците од неколку скопски улици

by Fokus

Поради стопирање на мрежа ф80мм на ул. „Страшо Пинџур“ бр.6, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на ул. „Страшо Пинџур“, „Цицо Поповиќ“ и „Стале Попов“.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ прекин во снабдувањето со вода ќе биде од 09:00 часот до завршување на работите.

Поврзани новости