Утре без вода корисниците на ул. Рилски Конгрес 56

by fokus 15:52
15:52

ЈП Водовод и канализација информира дека утре без водоснабдување ќе бидат корисниците на улицата Рилски Конгрес 56, поради дефект на затворач ф-150мм.

„Ве известуваме дека на ден 07.09.2018г, поради дефект на затварач ф-150мм на ул.Рилски Конгрес 56, прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од истата улица од 11:50ч до завршување“, велат од ЈП Водовод и канализација.

- Advertisements -

Поврзани новости