Утре без вода дел од улиците „Аминта Трети“, „Антонио Грубишиќ“ и „Чедомир Миндеровиќ“

by fokus 15:40
15:40

Од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат за одложување на дефект на улицата „Аминта Трети“ во Центар.

„Ве известуваме дека уличниот  дефект од ф 80мм на ул.Аминта Трети  бр.24 во Центар, поради технички причини се одложува за нареден ден (05.06.2018г) прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците  дел  од ул. Аминта Трети, дел од ул. Антонио Грубишиќ и дел од ул. Чедомир Миндеровиќ од 08:30 часот до завршување на дефектот“, информираат од таму.

- Advertisements -

Поврзани новости