Уапсени поранешни функционери и бизнисмени

by Фокус
Полицијата утрово уапси неколку поранешни функционери и бизнисмени, јавува Македонската радио-телевизија (МРТ) повикувајќи се на екслузивни информации .
Според првите информации, тие се сомничат за неправилности при сервисирање на хеликоптери. Министерството за внатрешни најави повеќе информации за случајот во текот на денов, а според информацијата што ја објави МРТ наводниот криминал тежел неколку милиони долари.

Поврзани новости