Уапсен напаѓачот кој рани две лица во Белград

by fokus

Во полициската акција спроведена вечерва во Белград приведен е Н.Ѓ. (20) кој е осомничен дека околу 19:40 часот пукал во населбата Врачар при што повредил две млади момчиња.

На напаѓачот му е одредено полициско задржување.

Во пукањето ранети се А.П.(26), кој е веќе познат на полицијата и по кого е распишана потерница за издржување казна, како и македонскиот државјанин Д.Л.(21).

Поврзани новости