Твитер реакции за насилствата во Вашингтон: Брате Трамп, тебе не те собира во ѓепек, не се будали

by fokus 12:35
12:35

Вчерашниот упад во американскиот Конгрес кога приврзаници на претседателот во заминување, Доналд Трамп се обидоа да спречат потврдување на изборната победата на Џо Бајден  многумина ги потсети на „крвавиот четврток“, упадот во Собранието што се случи кај нас на 27 април 2017 година. Твитерџиите синоќа објавија досетливи споредби меѓу двата инциденти.

 

Поврзани новости