ТВ 21: ФБИ е во Скопје и ја испитува автентичноста на „бомбите“

by fokus 21:23
21:23

Екипа на САД во Скопје работи на утврдување на автентичноста на прислушуваните материјали, дознава неофицијално ТВ 21.

Според изворите на телевизијата, специјализирана екипа добила мандат од надлежните кои ги повикале за да го дадат нивното стручно мислење.

- Advertisements -

Амбасадата на САД за ТВ 21 не ниту потврдуваат, ниту демантираат. Велат ФБИ соработува со надлежните органи во Македонија вклучувајќи го Специјалното јавно обвинителство.

Поврзани новости