Со тупаници по новинарот на Телма пред УБК

by fokus 22:26
22:26

Новинарот на Телма, Павле Беловски, вечерва беше нападнат со тупаници и клоци пред зградата во која е сместена УБК. Додека се подготвувал за јавувањето во вестите, му притрчал непознат човек и почнал да го удира.

Полицајците кои ја обезбедувале зградата на МВР веднаш притрчале и го уапсиле напаѓачот.

- Advertisements -

Телевизијата за утре најави пријава за нападот врз новинарот додека ја извршувал својата задача во близина на зградата на МВР.

 

 

Поврзани новости