Тројца пациенти починаа од корона вирус, оздравеа 65

by Fokus 15:50
15:50

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 65 оздравени пациенти од: Скопје-15, Куманово-5, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-3, Струга-2, Велес-1, Битола-4, Охрид-5, Кавадарци-1, Гостивар-6, Струмица-4, Крива Паланка-2, Радовиш-2, Кочани-6.

Како што додаваат од Министерството за здравство, во болнички услови се починати 3 пациенти од Прилеп (62г), Кочани (87г) и Гостивар (64г).

- Advertising -

Поврзани новости